Neberte nám Európu

Autor: Petra Ratajová | 11.6.2015 o 7:01 | (upravené 29.10.2015 o 18:40) Karma článku: 7,23 | Prečítané:  1383x

V dávnej minulosti kresťanské národy bojovali proti okupácii zo strany moslimov, dnes im dávame našu Európu úplne zadarmo a bez boja.

Nedávno som sa vrátila z krajiny, ktorá bola v minulosti okupovaná Turkami aj Mongolmi, ale kresťania sa postavili voči tomuto utláčaniu a svoju zem si nedali. Keď som sa rozprávala na túto citlivú tému s mojim gruzínskym bratom, zaškerila som sa, že v západnej Európe je pomaly viac moslimov ako kresťanov. Čo sa im nepodarilo v minulosti tvrdým bojom, to sa im darí teraz formou takzvanej demokracie a zákazu diskriminácie.

Len v našom meste v Anglicku, kde bývam, máme až jedenásť mešít. Cítim sa, akoby som žila v arabských zemiach alebo v Indii, lebo tých je tu tiež dosť.Dokonca iba 51% obyvateľov mesta sa hlási ku kresťanstvu. Pravdupovediac, cítim sa tu v menšine, či už ide o pracovné príležitosti alebo napríklad u lekára. Nájsť lekára, ktorý nie je Ind alebo Moslim je hotové umenie. Častokrát mám pocit, že nám „bielym“ nechcú pomáhať tak, ako svojim vlastným. U lekára sa cítim odbitá a na pracovisku príliš bledá. Ale nie o tom som chcela.

Mám známu. Nemá rada moslimov, lebo oni vraj neznášajú nás kresťanov. Tak mi to povedala. Totiž, ona ich v škole učí a vraj sú k nej drzí ako ploštice. Bez rešpektu. Má pocit, že moslimskí študenti neznášajú ani domácich Angličanov. Neviem, čo je na tom pravdy, ale možné to je. Škola, v ktorej učí je každý druhý študent moslim, či už z Afriky alebo z Ázie. Keď som ju bola nedávno v škole navštíviť, po chodbách sa premávala samá „burka.“

Aj ja som študovala s moslimami. Mám zmiešané pocity, lebo osobne som zlé skúsenosti s nimi nemala. Čo ma avšak zaujalo, bola skúsenosť jednej z mojich moslimských spolužiačok. Tá sa sťažovala kamarátke, že jej sestre neprišiel na svadbu vlastný otec, lebo si brala bieleho moslima. A ona to nemala povolené. Biela farba je zlá. Keby bol tmavý, tak žiaden problém. Nestačilo, že sa modlil a chodil do mešity. Musel byť tmavý, čo nebol. Spolužiačkin otec bol prisťahovaný Pakistanec.

Známa, ktorú som spomínala, učí medzi iným aj náboženstvo. Doniesla mi ukázať školské zošity moslimských študentov na tému ateizmus. Teraz sa možno na mňa nahneváte, ale snažím sa písať tak, ako som to zažila. Keby som nevedela, že tieto slohy písali moslimovia, myslela by som si, že to bol výtvor našich slovenských katolíkov na hodine náboženstva. Nebolo tam nič extrémne, skôr veľký rešpekt k Bohu. Slohy sa mi páčili, pretože nevyžarovali žiadnu zlobu.

Keďže žijem v oblasti, kde je až príliš veľa moslimov, stretla som sa s nimi aj v zamestnaní. Prišla ku mne moslimská klientka, ktorej otec zomrel, ale nestihol zaplatiť účet za elektrinu. Na účet sa zabudlo a dlh sa navýšil. Podľa zákona za tento dlh bol zodpovedný zosnulý, ktorého už nemohol nikto súdiť. Ale klientka mi povedala, že jej otec sa nikdy za života nezadĺžil, lebo to bolo proti náboženstvu a že to musí zaplatiť ona, pretože nechcela, aby bolo pošpinené otcovo meno. V každom prípade to bola pre mňa zaujímavá skúsenosť, že možno tí moslimovia nie sú až takí zlí, ako sa o nich hovorí.

Známa začala rozprávať o hodine sexuálnej výchovy. Povedala mi, že mnohí mladí moslimovia v pubertálnom veku ani nevedia, čo je to prerušovaný sex. Nikdy o tom nepočuli. Slovo sex je v ich domácnostiach pred rodičmi tabu. Možno toto je jeden z dôvodov, prečo majú mnohé moslimské rodiny veľa detí oproti nám kresťanom, ateistom a iným.

Takisto mi rozpovedala príhodu, kedy vysvetľovala skupinke moslimiek, že v určitom veku žena prestane menštruovať, a potom už nemôže mať deti. Dievčatá boli prekvapené, pretože si mysleli, že riziko otehotnenia ich bude sprevádzať celý život. Dokonca sa aj potešili, že nebudú musieť rodiť celý život.

Moderné britské moslimky sú už iné ako ich matky. Sú sebavedomé, ambiciózne a chlapa si otočia okolo prsta, aby robil tak, ako oni chcú. Čím bohatší, tým lepší. Šoférujú drahé autá, chodia na drahé dovolenky. Je to podľa mňa veľká zmena oproti tomu, čo mali a majú povolené v niektorých moslimských krajinách. Nečudujem sa, že sa im v Európe páči. Zákony máme nastavené tak, aby sa im tu darilo. Ale dokedy? Možno keď budú vo veľkej väčšine, tak si presadia svoje zákony a budeme mať veľké starosti. Viete si predstaviť situáciu, keby celý európsky parlament a prakticky celé vedenie Európskej Únie pozostávalo zo samých moslimov? Teraz vidíme, že mnohé zákony sa menia v prospech tých, ktorí tam práve sedia a rozhodujú o nás bez nás.

Poznám situácie, keď si moslimskí muži myslia, že sú viac ako zákon. Vraždia svoje priateľky, keď sa im niečo znepáči. Jedna z mojich slovenských kamarátok mi prezradila, ako jej poľskú kamarátku zabil Pakistanec, pretože sa s ním chcela rozísť.  Vraj na to nemala právo. A už sme tam, o čom som písala pred chvíľou. Pri zákonoch.

Pravdepodobne sa nájdu viacerí, ktorí takto rozmýšľajú, pretože podobnú skúsenosť mal môj známy Austrálčan v Sydney. Jeho moslimský kolega mu prezradil, že keby ho žena podviedla, zabil by ju, lebo on môže všetko. Samozrejme, keby to bolo opačne, nič by sa nestalo.

Poslednú príhodu ktorú spomeniem, som zažila, keď som bola nedávno na pohovore do zamestnania. Pozvaných bolo štyridsať kandidátov, z toho veľká časť boli práve mladé Anglickom vychované moslimské ženy. Jedna z úloh, ktoré sme mali, boli prezentácie na rôzne témy podľa výberu z nemenovaných novín. V mojej skupine boli štyri moslimky. Keď otvorili ústa, a začali rozprávať o svojich témach, nevychádzala som z úžasu. Jedna si vybrala tému o ženskej obriezke, druhá o feminizme a ženách „hore bez“ a tie ďalšie si už ani nepamätám, ale bolo to niečo podobné. V každom prípade ma to zaskočilo, že tak nadšene rozprávali o témach, ktoré sú v ich náboženstve tabu.

V každom prípade problém s Islamom, ktorý denne zažíva moja známa je aj ten, že oni neakceptujú žiadne iné náboženstvo. Nemyslite si, že keď sme tolerantní my voči ich presvedčeniu, tak budú aj oni k nášmu. Dokonca, keď dotyčná učila na náboženstve teóriu Darwina, poprípade ateizmus, tak ju moslimskí študenti vypískali. A nielen ju, ale aj ostatných učiteľov.

Myslím, že škatuľkovať každého moslima ako zlého človeka je nesprávne. Na druhej strane by sme mali urobiť všetko preto, aby sa kresťania/nemoslimovia nestali náboženskou menšinou v Európe, pretože odtiaľ cesta späť už nevedie. Naši predkovia položili život za to, aby Európa ostala kresťanskou a my ju nakoniec darujeme pod zámienkou humánnosti a demokracie. Nakoniec môžeme stratiť viac, ako si myslíme. Možno je už aj tak neskoro.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?